לקוח נכבד

החברה משקיעה מאמצים רבים ומספקת לך הקמעונאי מוצר איכותי וטעים. על-מנת לוודא כי חווית הלקוח בצריכת המוצרים המסופקים על-ידינו תהיה גבוהה וכן תסייע בידך לשמר את נאמנות הלקוחות לעסק שלך. לשם כך מצורפים מספר טיפים על-מנת להבטיח כי הצרכן נהנה ממוצרים איכותיים וטעימים.

מדיניות החברה המרכזית למכירות ולהפצה הינה לספק ללקוחותיה מוצרים ושירותים ברמת איכות גבוהה. בפני עובדי החברה מוצבים אתגרים הישגיים של שאיפה למצוינות, שיפור מתמיד ואיכות גבוהה שיביאו לשביעות רצון לקוחותיה.

ערכי היסוד של הארגון של הארגון באים לידי ביטוי בהטמעת תרבות לאיכות, תוך הקניית ידע, מיומנות ומחויבות אישית של כלל רובדי הארגון. איכות המוצרים והשירות עומדים במרכז העשייה תוך בקרת עלויות ושיפור מתמיד של שרשרת האספקה והמכירות וזאת על מנת לספק את צרכי הביקוש בכמות, בזמן ובאיכות הנדרשת. כל זאת תוך מחויבות לעקרונות מדיניות האיכות הכולל בטיחות המזון והדרישות על פי כל דין. דגש מיוחד מושם על טיפוח המשאב האנושי בכל דרגי הארגון באמצעות השתלמויות, הדרכות ושותפות בעשייה.

CBC_Site_Quality_B

מוצרי משקאות:

אחסן את מוצרי השתייה במקום נקי, יבש ומוצל
הנח את בקבוקי השתייה על מדפים יבשים ונקיים
וודא כי מוצרי השתייה אינם מאוחסנים ומוצגים בסמיכות למוצרים שאינן מוצרי מזון כגון חומרי ניקוי, הדברה, צבעים, דלקים וכו’.
בעת שיפוץ, צביעה הדברה או ניקיון מיוחד במחסן פנה את מוצרי השתייה למקום נקי ופתוח.
נהל את המלא במחסן ובתצוגה לפי שיטת תאריך ראשון –יוצא ראשון
הימנע ממכירת מוצרים שפג תוקפם.

 

מוצרי חלב ופריגת סחוט:

אנו משקיעים רבות בניהול תהליך האספקה וזאת על-מנת להבטיח תנאים סבבתים הולמים בעת יצור, אחסון הובלה ומכירה של מוצרי החלב. לכל אורך התהליך נשמרת טמפרטורה של +4 עד +6 מעלות צלזיוס. תהליך האספקה נשמר על-ידינו באופן קפדני ופועל על פי תקני איכות מחייבים ומבוקרים על-ידי מערכות טכנולוגיות מתקדמות לשם כך מצורפים מס’ טיפים בכדי להבטיח את שמירת איכות המוצרים בנקודת המכירה:

  • אחסן מוצרי החלב ומיצים מצוננים במקרר וקפואים במקפיא מייד בקבלתם.
  • הנח המוצרים על מדפים נקיים ויבשים
  • הקפד על ניקיון וניקוז אמבטיית חלב שקית
  • וודא כי מוצרי החלב והמיצים המצוננים אינם מאוחסנים ומוצגים שלא בקירור ובסמיכות למוצרים שאינן מוצרי מזון כגון חומרי ניקוי, הדברה, צבעים, דלקים וכו’.
  • בעת שיפוץ, צביעה הדברה או ניקיון מיוחד במקרר פנה את מוצרי החלב והמיצים המצוננים למקום נקי ומקורר.
  • נהל את המלאי במחסן המקורר ובתצוגה לפי שיטת תאריך ראשון –יוצא ראשון
  • הימנע ממכירת מוצרים שפג תוקפם